top of page

12 nawyków superzdrowych ludzi


Najzdrowsi ludzie, których znasz, priorytetowo traktują sen, regularnie przechodzą w tryb offline, planują posiłki i praktykują inne nawyki. Dowiedz się więcej co robią ludzie, dla których choroby nie istnieją.


Superzdrowi ludzie:1. Jedzą śniadanie

To ważne z wielu powodów. To przyspiesza twój metabolizm. Ponadto badania pokazują, że dorośli, którzy jedzą zdrowe śniadanie, lepiej radzą sobie w pracy, a dzieci, które jedzą poranny posiłek, uzyskują wyższe wyniki w testach. Jeśli się śpeszysz i duży talerz nie jest dla Ciebie wygodny czasowo, zjedz zdrowego batonika muesli lub kawałek owocu. Tylko nie pomijaj śniadań. Bonus: śniadanie powstrzymuje cię od późniejszego przejadania się.

2. Planują swoje posiłki Na dłuższą metę pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Zanajdź trochę wolnego czasu, a następnie usiądź i rozważ swoje cele i potrzeby. Czy chcesz schudnąć? Ograniczyć cukier, tłuszcz lub węglowodany? Dodać białko czy witaminy? Przygotowanie posiłków daje Ci kontrolę. Wiesz, co jesz i kiedy.

Bonus: o wiele łatwiej będzie pominąć te pączki i łakocie w pokoju socjalnym w pracy.
3. Piją dużo wody Czysta, tania woda może zrobić dla ciebie tak wiele dobrych rzeczy jak niejedno lekarstwo. Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia jest na szczycie listy. Kolejny powód, aby wybrać H2O? Napoje słodzone są powiązane z otyłością i cukrzycą typu 2. Jeśli nie jesteś fanem czystej wody, dodaj smaku plasterkami pomarańczy, cytryny, limonki, arbuza lub ogórka. Bonus: Woda może również pomóc w zrzuceniu wagi.
4. Robią sobie przerwę na ćwiczenia Nie bierz po prostu kolejnej filiżanki kawy — wstań i ruszaj się. Zrób kilka głębokich wypadów lub rozciągnięć. Jest świetny dla twojego ciała i umysłu. Zaledwie 30 minut spaceru pięć razy w tygodniu może pomóc w powstrzymaniu depresji. A jeśli nie możesz zrobić wszystkich tych minut naraz, pomocne będą tak samo krótkie serie. Bonus: Ćwiczenia polepszają samopoczucie, zmniejsza napięcie i długotrwały stres. Pomagają schudnąć.
5. Potrafią żyć bez internetu Często sprawdzasz pocztę i media społecznościowe? Jasne, najnowsze aktualizacje znajomych i rodziny są na wyciągnięcie ręki, ale czy naprawdę musisz zobaczyć zdjęcia ostatniego posiłku kuzyna? Niech poczeka do rana. Ustaw godzinę wylogowania się i odłóż telefon. Kiedy skrócisz czas na ekranie, możesz robić inne rzeczy. Wybierz się na spacer, poczytaj książkę lub pomóż kuzynowi posiekać warzywa na następną wspaniałą kolację.

Bonus: Odkryjesz piękny świat i docenisz drobne rzeczy które cię otaczają. Są więcej warte niż zdjęcie w sieci.


6. Uczą się ciągle czegoś nowego Nowe umiejętności pomagają zachować zdrowy mózg. Zapisz się na lekcje tańca lub warsztaty kreatywnego pisania. Jeszcze lepiej opanuj nowy język.

Bonus: Systemantyczna praca umysłowa może spowolnić oznaki starzenia, a nawet opóźnić skutki choroby Alzheimera.7. Nie palą Jeśli palisz, zrezygnuj. To duży krok w kierunku lepszego zdrowia. Twoje ciało szybko się regeneruje. Już po 20 minutach od ostatniego papierosa spada Twoje tętno i ciśnienie krwi. Po co czekać? Pozbądź się nawyku już dziś. Twój terapeuta z przyjemnością pomoże Ci rzucić nałóg. Bonus: Jeśli paliłeś 2 paczki to rzucając przez rok odłożysz ok.10tyś zł.
8. Śpą dobrze Jest prawie zbyt wiele korzyści, by je wymienić. Dobry sen w nocy zapewnia lepszy nastrój, wyostrza pamięć i koncentrację oraz pomaga uczyć się nowych rzeczy. Staraj się mieć od 7 do 9 godzin na dobę. Aby uzyskać najlepszy odpoczynek, rób to zgodnie z harmonogramem – codziennie wstawaj i kładź się o mniej więcej tej samej porze.

Bonus: Na dłuższą metę zmniejsza ryzyko chorób serca i zregenerujesz uszkodzone tkanki.9. Trenują swoje mięśnie Trening siłowy pomaga Twojemu ciału wymienić tłuszcz na masę mięśniową. Oznacza to, że spalisz więcej kalorii. Ale te treningi mogą również pomóc Ci schudnąć. Wykonuj ćwiczenia siłowe – takie jak pompki, wypady i podnoszenie ciężarów – co najmniej dwa razy w tygodniu. Bonus: Trening wzmocni serce i Twoje kości.10. Wychodzą na zewnątrz Kilka minut na słońcu podnosi poziom witaminy D, a to jest dobre dla kości i serca. Co więcej, przebywanie na zewnątrz oznacza większe prawdopodobieństwo poruszania się, zamiast parkowania go przed telewizorem lub komputerem. Wybierz park, jeśli możesz. Jedno z badań wykazało, że ludzie, którzy spacerowali po miejskich terenach zielonych, byli spokojniejsi niż ludzie, którzy spacerowali po terenach zabudowanych.

Bonus: Przebywanie na zewnątrz poprawia nastrój.11. Trenują równowagę Jeśli jesteś młody i aktywny, odpowiednia równowaga pomoże Ci uniknąć kontuzji. Jeśli jesteś starszy, będziesz dłużej aktywny i zmniejszysz ryzyko upadku i złamania kości. Bez względu na wiek, dobra równowaga oznacza lepsze napięcie mięśniowe, zdrowsze serce i większą pewność siebie. Joga i tai chi to świetne sposoby na pracę nad nią, ale może pomóc prawie wszystko, co sprawia, że ​​jesteś w ruchu, nawet chodzenie.

Bonus: ćwiczenia wzmacniają odporność organizmu, chronią przed różnymi chorobami i poprawiają funkcjonowanie układu pokarmowego.12. Są świadomi Może to oznaczać medytację lub po prostu zatrzymanie się, aby powąchać róże. Jakkolwiek to robisz, badania pokazują, że uważność zmniejsza stres, łagodzi ból i poprawia nastrój. A naukowcy zaczynają rozumieć, jak. Jedno z badań wykazało, że 8 tygodni regularnej medytacji może zmienić części mózgu związane z emocjami, uczeniem się i pamięcią. Nawet mycie naczyń może być dobre dla twojego mózgu, o ile robisz to rozważnie.

Bonus: medytacja poprawia naszą pamięć, dodaje energii, a także uodparnia na stres.

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page