top of page

Uzdrawiająca moc rośliny z Ałtaju OMIK - Ferula Djungarian - Adam's Root

Zaktualizowano: 2 lis 2020

Istnieje wiele legend na temat uzdrawiającej mocy Ferula Djungarian lub Omików, ponieważ zwyczajowo nazywa się tę wieloletnią roślinę z rodziny baldaszkowatych w Ałtaju, gdzie rośnie ona w dużych ilościach.


Według jednego z nich poważnie chory król Egiptu, dowiedziawszy się o niezwykłych właściwościach feruli, wysłał po nią posłańców do Iranu. Po 40 dniach pacjent otrzymał cenne korzenie rośliny, które po rozbiciu wydzielały ostry zapach czosnkowo-cebulowy. Nadworni uzdrowiciele przygotowali lek według specjalnego przepisu, a po trzech tygodniach mroczny władca wreszcie wyzdrowiał. W starożytnym Rzymie ferula była tak popularna, że ​​jej wizerunek był wybijany na monetach. Niemcy nadal używają korzenia, zwanego również „Adamem”, jako przyprawy do niektórych rodzajów kiełbas w celu poprawy trawienia.Omik, zwany także Dzhungar Ferula, to wieloletnie zioło z rodziny Zapaliczka (Ferula) o łodydze sięgającej 4 metrów wysokości. Liście w formie trójlistkowej są głównie u podstawy, zebrane w rozetę. Małe, o średnicy mniejszej niż centymetr, kwiaty jasnych odcieni żółtego są zebrane w duże kwiatostany. Płaski owoc, skompresowany w owalny kształt. Roślina kwitnie w drugiej połowie wiosny, dojrzewa w ostatnich dniach tego samego okresu.

Omik jest rośliną głównie azjatycką, najczęściej można ją znaleźć w krajach tego regionu: w Indiach, Iranie, Kazachstanie, Iranie, Chinach i Mongolii. Występuje również w niektórych regionach Rosji. Z reguły rośnie wśród innych krzewów.


Jest stosowany w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, dny moczanowej, osteochondrozy, zapalenia wielostawowego, rwy kulszowej i przepukliny międzykręgowej. Ponadto roślina ta służy do zwalczania chorób płuc: gruźlicy, zapalenia płuc, zapalenia oskrzeli i astmy oskrzelowej. Pomaga znormalizować metabolizm organizmu, normalizować trawienie i apetyt, a także pozbyć się chorób, takich jak zapalenie przewodu pokarmowego, nadciśnienia, miażdżycy, bielactwa i cukrzycy. Leczy gdy naczynia krwionośne są osłabione, co powoduje zastój krwi. Ponadto radzi sobie z nerwicami, stwardnieniem rozsianym, epilepsją, napadami, chorobami nerek i układu moczowego, w tym zapaleniem gruczołu krokowego. Leczy także guzy. Działa niszcząc wirusy, bakterie i grzyby, które powodują poważne choroby.


Doktor nauk biologicznych z EKSTU (East Kazakhstan State Technical University) im D. Serikbaeva - Alexander Vorobyov doświadczył leczniczej mocy omika, gdy parę lat temu doznał silnego naciągnięcia stawu barkowego. Maści farmaceutyczne i wcieranie nie pomogły profesorowi, a czas mijał ... Ktoś doradził Vorobyjewowi środek ludowy - nalewkę alkoholową z korzenia ferula dzhungarsky. Według naukowca, trzeci dzień po rozpoczęciu jego stosowania ból ustąpił. Od tego czasu doktor „czci” tę cudowną roślinę. Każdego lata jego korzenie lecznicze wykopuje i zbiera na przyszłość, ponieważ we wschodnim Kazachstanie jest wiele om. Mieszkańcy Ałtaju nazywają go wciąż ''górą'', ponieważ rośnie głównie na skalistych zboczach.


„Radziłbym stosować nalewkę omową u wszystkich ludzi po 50 latach” - mówi profesor.- Mleczny sok z korzeni ferula - żywica gumowa -jest najcenniejszy w roślinie. Oprócz tego, że doskonale leczy wszystkie choroby układu mięśniowo-szkieletowego, oczyszcza również organizm z toksyn i soli metali ciężkich.


Zdarzają się przypadki, gdy miejscowi mieszkańcy pozbyli się nawet skoliozy i przepukliny międzykręgowej. Nie jest to zaskakujące, ponieważ w dawnych czasach Ałtaj używał omika prawie do wszystkiego. Powszechnie praktykowano wywary z korzenia tej rośliny i wypełniono nimi beczki. Po ciężkim dniu pracy używano tych wywarów. Pozbywali się więc bólu mięśni spowodowanego wysiłkiem fizycznym, spali spokojnie w nocy, a rano budzili się czujni i wypoczęci.


Avicenna, perski lekarz, filozof i uczony z X w. stosował ferulę dzungarską do leczenia bielactwa, gruźlicy, chorób przewodu pokarmowego, cukrzycy, bólu stawów. Efekt terapeutyczny rośliny był dobrze znany w Rosji w XVII - XVIII wieku. Na przykład osobisty lekarz Katarzyny II, Nestor Ambodik, napisał o feruli: „Guma, która ma nieprzyjemny zapach, jest stosowana wewnętrznie, usuwa guzy, zabija robaki, które gniazdują w jelitach, łagodzi drgawki i skurcze, wzmacnia rozluźnione (sparaliżowane) części ciała, eliminuje ból i dźganie w brzuch".


We współczesnej medycynie ludowej nalewka alkoholowa omowa (40% i więcej) jest również stosowana w kompleksowym leczeniu chorób sercowo-naczyniowych, w tym zakrzepowego zapalenia żył, żylaków. Nawiasem mówiąc, ten sam profesor Vorobyov opowiedział o tej sprawie z osobistej praktyki, którą polecił przyjacielowi, który miał problemy z nogami - nalewkę omika. Mówi, że po spróbowaniu mikstury ludowej porzucił tradycyjne maści i wcierania, które kupował przez kilka lat w aptece i leczył nimi żylaki.


„Ferula” jest uważana za słabo trującą roślinę. Dlatego nieprzypadkowo Avicenna przypisał jej właściwości antidotum na wszystkie trucizny. Faktem jest, że nalewka z żywicy gumowej przyjmowana wewnętrznie dobrze usuwa zatrucie. W tym przypadku, podobnie jak w leczeniu wielu innych chorób, w tym nowotworów złośliwych, stosuje się go zgodnie ze specjalną procedurą. Przy zastosowaniu zewnętrznym na siniaki, złamania i choroby nerwowo-mięśniowe pocierać można nie tylko bolące miejsce, ale także kości kręgosłupa. Wtedy efekt użycia omika jest znacznie wzmocniony.


Korzeń, który jest głównym surowcem leczniczym omowym, zawiera glikozydy, alkaloidy, a także środki drażniące podobne do histaminy. Ponadto w tej części rośliny znajdują się żywice, guma, olejek eteryczny, witaminy i skopoletyna kumarynowa, co daje Omikowi działanie przeciwnowotworowe.Przykładowe metody stosowania:


Alkohol: 50 gramów korzenia na 0,5 litra wódki lub innego alkoholu zalać i odstawić na 10 dni. Kapiąc 5 kropli nalewki na dłoń, najpierw potrzyj kolumnę nerwową (kręgosłup), a następnie bolące miejsce, najlepiej w nocy (zabieg 20-dniowy, przerwa 5-dniowa, a następnie ponowny zabieg).


Odnalezione przepisy na przygotowanie korzeni ferruli (Omik) 1.   Korzenie omowe w nalewce alkoholowej. Pomaga w leczeniu artrozy, dny moczanowej, osteochondrozy, zapalenia wielostawowego, rwy kulszowej i przepukliny międzykręgowej . Aby uzyskać najlepszy efekt leczenia, pożądane jest połączenie zastosowania zewnętrznego i wewnętrznego. Pomaga także w przypadku cukrzycy, zaburzeń apetytu, trawienia i metabolizmu, stwardnienia rozsianego, miażdżycy, nerwicy i padaczki , a także w leczeniu i profilaktyce nowotworów . Czyści naczynia, gdy zakrzepowe zapalenie żył normalizuje ciśnienie w nadciśnieniu, pomaga w chorobach zapalnych przewodu pokarmowego . Przydatny, gdy prostata .

Aby przygotować nalewkę, wlej 3-4 łyżki korzeni (ok.50g) 0,5 litra 40% alkoholu. Odstaw na 1,5-2 tygodnie w ciemnym miejscu, bez dostępu światła słonecznego, po upływie terminu - odcedź. Wewnętrznie bierz dwa razy dziennie na godzinę przed posiłkami, UWAGA! przy pierwszej dawce - dawka to 1 kropla nalewki, w następnym dniu wzrośnie do 2..itd; Dlatego konieczne jest osiągnięcie dawki 20 kropli i utrzymanie jej przez około miesiąc, a następnie postępowanie według tego samego schematu, aby powrócić do dawki początkowej. Zewnętrzna aplikacja nalewki omowej polega na wcieraniu jej w ilości 10-15 kropli w bolesne miejsca, które należy wcześniej wmasować i wmasować, najlepiej na noc. 2.   Bulion z korzenia Omik wewnętrzny. Ten lek jest leczony bielactwo nabłonkowe, osteochondroza, zapalenie korzonków, dna moczanowa i przepuklina międzykręgowa . Pobudza także serce, pomaga w drgawkach, zakrzepowym zapaleniu żył, nadciśnieniu, chorobach nerek, układu moczowego i prostaty . Ponadto jest zalecany w leczeniu chorób płuc: gruźlicy, zapalenia płuc, zapalenia oskrzeli i astmy oskrzelowej . Zmiel 2-3 łyżki suchych surowców, zalej 0,5-0,6 litra wrzącej wody i postaw na małym ogniu. Gotuj w szczelnym pojemniku przez około pół godziny, a następnie wyjmij, ostudź i odcedź. Konieczne jest picie ciepłego bulionu na 1 łyżce stołowej raz dziennie przed pójściem spać. Standardowy przebieg leczenia wynosi 1,5 tygodnia, w razie potrzeby przedłużony. 3.   Bulion z korzenia Omik zewnętrzny. Używany jako kąpiel do leczenia. zaburzenia metaboliczne, cukrzyca, zakrzepowe zapalenie żył , a także choroby stawów i pleców. 4 łyżki posiekanego korzenia zalać 300-350 ml wrzącej wody, odstawić na 1 godzinę, a następnie postawić na małym ogniu i gotować przez 20-25 minut. Po schłodzeniu powstałego produktu do temperatury pokojowej, przecedzić go do osobnego pojemnika, wyciskając ten sam surowiec, który następnie można użyć ponownie, mieszając oba powstałe wywary. Wywar dodaje się do kąpieli w ilości 10 ml wywaru na 1 kg masy ciała.

Przeciwwskazania Podczas przyjmowania leków opartych na korzeniu Ferula Dzungarian należy ściśle przestrzegać dawkowania, ponieważ roślina jest klasyfikowana jako trująca. Jego stosowanie nie jest zalecane dla dzieci poniżej 13 lat, a także kobiet w ciąży i karmiących. W przypadku ujawnienia ostrej indywidualnej nietolerancji składników omik należy odstawić ich zażywanie. Przed rozpoczęciem użytkowania należy skonsultować się z lekarzem.


NA ZDROWIE!!!!!
83 wyświetlenia0 komentarzy

Kommentare


Die Kommentarfunktion wurde abgeschaltet.
bottom of page