top of page

Wpływ emocji na przewlekłą chorobę

Emocje mogą powodować stres w naszym układzie nerwowym. Sygnał ten może następnie dotrzeć do jednego z naszych narządów przez nerw i wpłynąć na funkcję tego narządu oraz przepływ krwi do mięśni. Mięśnie z kolei łączą się z węzłami chłonnymi i naczyniami krwionośnymi. W ten sposób stres wywołany naszymi emocjami może mieć wpływ na cały organizm.
Według medycyny chińskiej różne emocje wpływają na różne części ciała. Na przykład poczucie zagubienia i bezbronności wpływa na narządy rozrodcze, takie jak macica i jajniki. Nerki kojarzą się ze strachem, płuca mogą być dotknięte żalem, a woreczek żółciowy jest dotknięty gniewem i urazą.


Telefon, na którym działa jednocześnie wiele aplikacji, może nie działać prawidłowo, ponieważ nie ma wystarczającej mocy, aby obsłużyć wszystkie zadania jednocześnie. Podobnie, jeśli ciało osoby jest przeciążone wieloma stresami, takimi jak drożdże, przeszłe urazy, brak równowagi hormonalnej i silne emocje, to nie pozostanie wystarczająco dużo energii, aby móc zwalczyć choroby .


Psychologowie szacują, że aż 75% naszego myślenia jest negatywne. Oprócz naszego negatywnego myślenia musimy radzić sobie z myśleniem ludzi wokół nas iw Internecie. Stres jest czymś, przed czym nikt nie może uciec i może pojawić się w różnych typach i wpływać na wiele różnych aspektów naszego życia. Kiedy jesteśmy zdrowi, komunikacja w naszym ciele będzie znacznie sprawniejsza, co pozwoli nam skuteczniej radzić sobie ze stresem.


Emocjami zarządza część mózgu składająca się z gruczołów, zwana układem limbicznym, który zamienia myśli w reakcje chemiczne. Nowe doświadczenia tworzą nowe ścieżki nerwowe w naszym mózgu poprzez to, co nazywa się neuroplastycznością. Oznacza to, że kiedy dana osoba jest zestresowana z powodu choroby lub złego doświadczenia, w rzeczywistości wytwarza neuroprzekaźniki i wywołuje reakcję chemiczną, wpływając na wytwarzane hormony. Wytwarzanie pewnych hormonów, takich jak adrenalina i kortyzol, wprowadza nas w tryb walki lub ucieczki. Jeśli ten stan utrzymuje się przez długi czas, może prowadzić do wyczerpania nadnerczy. Jest to szkodliwe dla układu odpornościowego, jak również detoksykacji oraz układu limbicznego i trawiennego.


To wyczerpanie może nastąpić w wyniku przewlekłej choroby, urazu lub innego czynnika. Kiedy jesteśmy chorzy, tracimy kontakt z codziennością i możemy być pochłonięci uczuciem żalu lub zmartwienia o rzeczy, które wydarzyły się w przeszłości lub mogą się wydarzyć w przyszłości. Nawet jeśli te wydarzenia nie mają miejsca w tym czasie, organizm reaguje chemicznie, tak jakbyś faktycznie przechodził przez rzecz, o którą się martwisz. Dzięki obecności wewnątrzsercowego układu nerwowego serce jest w stanie wykrywać i emitować wibracje bez świadomego myślenia o tym.


W naszym codziennym życiu spotykamy się z wieloma problemami, które szybko się nawarstwiają i sprawiają, że nasz organizm przechodzi w tryb walki lub ucieczki. Może to stać się przeszkodą w leczeniu, gdy ciało przystosowuje się do stresu, tworząc nowe synapsy w sieci neuronowej, które to wspierają, tworząc nowe przekonania. Im więcej dana osoba myśli na dany temat, tym więcej nerwów wspiera tę myśl. Nerwy te rozwijają się w mózgu i w ciele, umożliwiając przekazywanie sygnału związanego z tą traumą po całym ciele. Po stworzeniu przekonania dokonujemy wyborów, niezależnie od tego, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie, które są zgodne z tym przekonaniem, a zatem wzmacniają je. W końcu chory może nabrać przekonania, że ​​nigdy nie będzie w stanie wyzdrowieć, ponieważ stworzył sieć nerwów, które wspierają tę ideę.


Ktoś mógł doświadczyć traumatycznego zdarzenia, takiego jak wypadek samochodowy, wiele lat temu, ale nadal podświadomie go to dotyczyło. Samo myślenie o tym, co się wydarzyło, może nadal wywoływać silne emocje, takie jak gniew i strach, ponieważ uczucia te zostały utożsamione z pierwotnym wydarzeniem. Być może prowadzisz normalną rozmowę z kimś, kto mówi coś, co wyzwala cię emocjonalnie, nawet jeśli wydaje się, że nie ma to nic wspólnego z traumą. To wprowadza ciało w taki stan, jakby uraz rzeczywiście miał miejsce w tym czasie, więc reaguje chemicznie. Gdy masz zbyt wiele aplikacji działających w tle, wyczerpuje to twoją energię i utrzymuje cię w trybie walki lub ucieczki.


Komórki mają strukturę przypominającą rusztowanie, która umożliwia transportowanie informacji po ciele za pomocą elektryczności. Oznacza to, że można szybko uzyskać komunikację z jednego końca ciała do drugiego, ponieważ wszystko jest ze sobą połączone.


Różne techniki, takie jak metaterapia , pasywny BRT , Healy lub TENS wykorzystują systemy elektryczne organizmu w swoich zabiegach. Prąd przepływa przez nerwy i mięśnie, co pomaga przywrócić komunikację w całym ciele i pozbyć się starych urazów. Elektryczność wytwarza wokół człowieka fale, które u niektórych osób będą wyższe niż u innych. Jeśli dana osoba ma słaby przepływ prądu, przepływ krwi również będzie zagrożony, co oznacza, że ​​organizm nie będzie w stanie prawidłowo się odtruć. W naturalny sposób pociągają nas ludzie, którzy mają podobną częstotliwość do nas i wzmacniają nas, zamiast ściągać nas w dół lub nas męczyć.


12 głównych ścieżek, którymi przepływa elektryczność przez ciało, nazywa się meridianami, a ich nazwy pochodzą od organów, które znajdują się w pobliżu. Oznacza to, że w ciągu doby są 2 godziny na naprawę każdego z tych organów. Kiedy dana osoba ma problem z określonym narządem, może to zakłócić jej rytm snu, ponieważ energia jest kradziona z szyszynki produkującej melatoninę, aby naprawić problematyczny narząd. Czas, w którym dana osoba się budzi, może wskazywać na to, jaka część ciała jest dotknięta. Na przykład, czas naprawy płuc wynosi od 3:00 do 5:00, więc ktoś, kto budzi się o tej porze, może mieć historię zapalenia oskrzeli, kaszlu lub innych problemów związanych z płucami. Ponieważ smutek może mieć wpływ na płuca, może to również wynikać z nieprzetworzonych uczuć nad stratą.


Ludzie, którzy są bardzo opiekuńczy i chętni do pomocy innym, mogą mieć tendencję do zapominania o sobie i zaniedbywania własnego zdrowia. Mogą też podświadomie zacząć się w jakiś sposób zaniedbywać w wyniku negatywnych synaps nerwowych, które powstały w wyniku choroby lub urazu. Może to spowodować zmęczenie i spowodować, że osoba będzie stale w trybie walki lub ucieczki.


Zamiast być tylko myślami, emocje tworzą materię fizyczną i mogą przyczyniać się do przewlekłych schorzeń. Praca nad tymi emocjami i poprawa przepływu krwi pomaga leczyć narządy. Kiedy pozbędziesz się starego stresu i emocji, zwolni to miejsce, dzięki czemu możesz lepiej radzić sobie z wyzwaniami życia.

댓글


bottom of page