top of page

Najczęściej 
zadawane 
pytania

Znajdziesz tu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli jesteś nowym klientem, zachęcamy do przeczytania zawartych tu informacji.


Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi, której szukasz, skontaktuj się z nami w dowolnym momencie: info@ecomedica.com.pl

1

Co to jest biorezonans?

Rezonans to proces, w którym pole o określonej częstotliwości lub długości fali może przenosić energię wibracyjną z jednego obiektu na drugi. Zjawisko rezonansu leży u podstaw świata fizycznego. 

Biorezonans to czuła i nieinwazyjna technologia oceny obciążeń zdrowia  oraz bezpieczna i skuteczna metoda pomocna przy przywracaniu homeostazy organizmu.

Dzisiejsza technologia ma swój początek w latach 70. w Niemczech i od tego czasu ewoluował do bardzo wyrafinowanego poziomu w obecnym stanie. Opiera się na założeniu, że wszystko sprowadza się do częstotliwości wibracyjnych. Wszyscy składamy się z komórek, a w każdej komórce wibrują miliardy atomów. Każda komórka w ciele rezonuje z określoną częstotliwością, która przybiera postać pola elektromagnetycznego. Grupy komórek w narządzie lub układzie mają wiele wzorców częstotliwości, które są unikalne i harmonijne z większym układem, jakim jest całe ciało.

2

Czy biorezonans może zastąpić medycynę konwencjonalną?

Prostą odpowiedzią jest: nie! A odpowiednio przeszkoleni terapeuci nigdy nie zachęcaliby pacjenta do ignorowania porady medycznej. 

Pamiętajmy! Biorezonans to gałąź medycyny komplementarnej, która jest stosowana razem z medycyną akademicką oraz nigdy jej nie wyklucza! Medycyna komplementarna może ci pomóc dodać kilka terapii, suplementacji lub dostosować zdrowy tryb życia do twojego regularnego planu leczenia. Ale nie powinna zastępować żadnej części twojego regularnego leczenia (chirurgii, chemioterapii, radioterapii, leczenia hormonalnego) czymś innym. Jeśli po wprowadzonych zmianach, następują pozytywne zmiany - to lekarz prowadzący decyduje o regulacji lub odstawieniu dotychczasowej, wiodącej kuracji.

3

Jakie skutki uboczne obserwuje się w przypadku biorezonansu?

Terapia częstotliwościami była stosowana bezpiecznie i skutecznie od ponad 30 lat i pomogła tysiącom osób.

Dzięki terapii regulacyjnej, takim jak biorezonans, organizm otrzymuje impuls, na który powinien zareagować. Właściwy impuls wyzwala w organizmie łańcuch reakcji biochemicznych, które aktywują zdolności organizmu do samoleczenia, aby podjąć środki zaradcze przeciwko przyczynie zaburzenia. Nieprawidłowy impuls nie ma żadnego lub minimalnego wpływu. W konsekwencji, jeśli właściwie stosuje się metodę biorezonansu, prawie niemożliwe jest wywołanie niepożądanego efektu.

Skutki uboczne w konwersacyjnym sensie medycznym nie były dotychczas obserwowane przez terapeutów biorezonansowych i chociaż wielu klientów czuje się świetnie po zabiegu, terapia biorezonansem stymuluje własny proces detoksykacji organizmu i mogą pojawić się objawy detoksykacji.

Działania niepożądane po leczeniu mogą być początkowym zaostrzeniem pierwotnych odpowiedzi immunologicznych. Spotykane są we wszystkich metodach terapii regulacyjnej, popularnie nazywane herksami lub efektem die - off, są to również reakcje spotykane w niektórych chorobach na wydzieloną w dużej ilości toksynę bakterii.

Reakcje takie jak ta, w których stan pacjenta ulega pogorszeniu, zwykle ustępują w ciągu jednego lub dwóch dni, ale w pojedynczych przypadkach mogą trwać dłużej (np. często w boreliozie). 

Dlatego nie jest niczym niezwykłym, że objawy chorób przewlekłych nie poprawiają się w sposób ciągły, ale raczej stan zmienia się nieco na początku. Na tym etapie terapeuta i klient mogą potrzebować cierpliwości.

Osoby z zaburzeniami autoimmunologicznymi powinni podejmować terapię z ostrożnością, ponieważ często mają skłonność do nadmiernie intensywnych reakcji. 

 

Pacjentki nie powinny być poddawane terapii biorezonansowej w ciągu pierwszych trzech miesięcy ciąży z powodów sądowych. Książkowo cały okres ciąży jest przeciwwskazaniem.

Dla alergików: żaden test, ani konwencjonalnej medycyny, ani energetyczny test alergiczny biorezonansem, nie może przewidzieć ze 100% pewnością, czy ekspozycja na alergen wywoła reakcję u pacjenta, czy nie. Klient z alergią powinien leki ratunkowe mieć ze sobą zawsze jako środek ostrożności.

4

Co to jest reakcja Herxheimera, czyli tzw. herx?

Reakcja Jarischa-Herxheimera (inaczej reakcja Herxheimera lub reakcja Łukasiewicza-Jarischa-Herxheimera), popularnie nazywana herksem lub efektem die - off, to spotykana w niektórych chorobach (w tym np. często w boreliozie) reakcja organizmu na wydzieloną w dużej ilości toksynę bakterii. Zachodzi w odpowiedzi na skuteczne leczenie boreliozy, kiedy umierające bakterie wydzielają szkodliwe substancje (toksyny) zatruwające organizm. Herx występuje przy wszystkich zakażeniach bakteriami gram-ujemnymi poddanymi właściwej terapii, dodatkowo też występuje przy niektórych zakażeniach bakteriami gram-dodatnimi.

Dobrą wiadomością jest to, że uważa się, że herxheimer wskazuje, że terapia jest dobrze dobrana i rzeczywiście działa, a każde pogorszenie może przynieść większą poprawę. Jednak brak reakcji herxheimera nie powinien wywoływać niepokoju, jeśli objawy ulegają poprawie. Rekacja Herksa to tzw. kryzys ozdrowieńczy. O skuteczności leczenia świadczy jednak przede wszystkim zmniejszanie w czasie nasilenia herksów. Jeżeli reakcja Herxheimera jest zbyt silna, to należy zmniejszyć częstotliwość terapii, ale nie należy zmieniać leczenia, gdyż jest jak najbardziej trafione. 

Jakie objawy reakcji Herxheimera możemy spotkać: gorączka, dreszcze, uczucie nagłego zimna, słabość, bóle głowy, bóle stawów i mięśni, bóle oczu, zębów, kości twarzy i czaszki, spuchnięte powieki, świąd, wysypki skórne, pocenie się także w nocy, nieżyt nosa, kaszel, ból gardła, bóle kręgosłupa, usztywnienie i bolesność karku, zaburzenia pracy serca, duszności, bezdech, płytki oddech, chwilowa utrata pamięci, niemożliwość koncentracji, trudności w mówieniu, nadwrażliwość na dźwięki i zapachy, zawroty głowy, problemy z równowagą, wymioty, mrowienie skóry, odrętwienia, wrażenie chwilowego paraliżu różnych części ciała w tym mięśni twarzy czy szyi, bolesne skurcze mięśni stóp i łydek, nabrzmiałe ręce, siniaki, ciężkie nogi, ciężka głowa, bezsenność, stany lękowe, nawet bardzo głębokie stany depresyjne.

Jak sobie z herksami radzić?

Najważniejsze - pić dużo płynów, co wypłukuje toksyny. Pomogą również czystek, węgiel aktywowany, zeolity, witamina C, a nawet zielona herbata. Dobrze działają także częste (nawet 2 razy / dzień) prysznice w gorącej wodzie, hydrosauna oraz sauna na podczerwień. Sport, masaż i inne zabiegi pomagające oczyszczać szybciej organizm z toksyn również są pomocne.

5

Czy terapia częstotliwościami pomaga każdemu i ze wszystkimi zaburzeniami?

Nie ma na świecie metody medycznej, która pomoże każdemu. Człowiek nie jest maszyną, która działa według technicznie powtarzalnych reguł. Każda osoba jest jednostką, a chorobę należy traktować jako w dużej mierze wieloczynnikowy wytwór okoliczności fizycznych, psychicznych i społecznych. Całkowicie zniszczonych lub brakujących narządów i tkanek nie da się odtworzyć żadną metodą, nawet biorezonansem. Niedobór enzymów, witamin i składników odżywczych musi być również dostarczany fizycznie. Jednak jeśli tkanka responsywna jest nadal czynnikiem decydującym, często można uzyskać poprawę stanu klienta poprzez biorezonans.

Poważnej traumy psychicznej nie można również leczyć biorezonansem, ale można wspomóc ją częstotliwościami relaksacyjnymi. Trudne dzieciństwo, maltretowanie, traumatyczne wydarzenia i przewlekła frustracja mogą wywołać chorobę lub ją zachęcić lub utrudnić jej leczenie. Odpowiednia psychosomatyka, wzmocnienie adaptogenne nerwów i mózgu odpowiednią suplementacją i terapia relaksacyjna mogą pomóc. Powodzenie terapii zależy w dużej mierze od  psychicznego nastawienia zainteresowanego oraz od innych czynników psychologicznych i społecznych. Wielu terapeutów łączy metodę biorezonansu z innymi konwencjonalnymi medycznymi i naturopatycznymi metodami terapii. Wrażliwa dyskusja terapeutyczna często potrafi zdziałać cuda! 

Doświadczeni terapeuci zgłaszają od 80 do 90% wskaźnik sukcesu. Niestety nie można pomóc jednemu klientowi na dziewięciu lub dziesięciu. Każda, skądinąd dobra, praktyka ma swój udział w niepowodzeniach. Wszyscy terapeuci muszą nauczyć się sobie z tym radzić.

Przyczyną niepowodzenia terapii może być brak współpracy klienta z terapeutą, nieodkryty lub nieleczony blok terapii fizycznej lub psychologicznej, nieodnaleziony odpowiedni alergenu lub patogen.

6

Czy nasza diagnostyka i terapie częstotliwościami bolą?

Nie. Diagnostyka i terapia w naszym gabinecie  jest całkowicie bezpieczna, nieinwazyjna i bezbolesna.

7

Już biorę leki. Czy mogę kontynuować dotychczasowe leczenie?

Tak. Nie ma potrzeby odstawiania leków przepisanych przez lekarza. Naszym celem jest uzupełnienie leczenia, aby szybciej wyzdrowieć. Celem jest umożliwienie twojemu ciału przyjęcia naturalnego kursu w kierunku samoleczenia.

8

Ile zabiegów będę potrzebować?

Liczba zabiegów będzie zależeć od złożoności i od tego, jak długo masz problem zdrowotny. Klienci na ogół odczuwają ulgę, a objawy ustępują po kilku sesjach. Jednak niektórzy wymagają więcej czasu, jeśli problem okazuje się być skomplikowany.

Zadbajmy o zdrowie razem!

☎ zadzwoń i umów się na wizytę:  +48 507 071 091 

✉ napisz: info@ecomedica.com.pl                                     

bottom of page