top of page

Kamienie jako naturalne filtry do uzdatniania wody pitnej

Te 3 najstarsze minerały naszej planety mogą w prosty sposób dodać nam energii, poprawić metabolizm i oczyścić naszą wodę ze szkodliwych zanieczyszczeń.
Kwarc górski

Kwarc jest najbardziej harmonijnym ze wszystkich kryształów. Jest uznawany na świecie za minerał XXI wieku! Struktura wody kwarcowej jest zbliżona do najlepszego naturalnego standardu - wody górskich źródeł lodowcowych. Metoda nalewania na wodę na kwarc pochodzi z odległego Tybetu. Ma ponad 3000 lat. Woda kwarcowa zapewnia równowagę między narządami i układami. Poprawia metabolizm. Wspiera elastyczność chrząstki, mięśni, stawów. Stymuluje regenerację. Łagodzi syndrom chronicznego zmęczenia. Wspomaga odchudzanie. Odmładza. Taka woda jest idealna do codziennego picia, parzenia herbat ziołowych, kawy, a także do mycia. Niezwykle przydatne jest picie tabletek. Woda kwarcowa da Ci energię czystości, świeżości i ładunek optymizmu!

Woda kwarcowa:

 • Poprawia metabolizm

 • Zapobiega kruchości naczyń włosowatych, poprawia krążenie krwi

 • Wspiera elastyczność naczyń krwionośnych, chrząstki, mięśni i stawów

 • Odmładza, stymuluje regenerację komórek

 • Pomaga znormalizować wagę.

 • Łagodzi syndrom chronicznego zmęczenia

 • Ma łagodny efekt uspokajający.

W warunkach zwiększonego zanieczyszczenia środowiska kwarc oczyszcza wodę ze szkodliwych zanieczyszczeń:

 • Metale ciężkie

 • Azotany, dioksyny, fenole, pestycydy

 • Związki z aluminium, koloidalne żelazne rury wodne

 • Bakterie, grzyby, glony, pasożyty, pierwotniaki


Szungit

Szungit jest to skała osadowa pochodzenia organicznego. Składa się z węgla (ok. 30%), tlenku krzemu (ok. 45%), krzemianów (ok. 5%) oraz siarczków (ok. 20%). Istnieje też dużo rzadsza odmiana zawierająca aż 98%-99% węgla, nazywana często szungitem szlachetnym. Ze względu na obecność rzadkiej odmiany molekuł węgla - fulerenów, jest stosowany jako naturalny filtr wody.


 • Szungit usuwa zanieczyszczenia z wody, takie jak: azotany, azotyny, metale ciężkie, chlorowane, węglowodory, pestycydy, dioksyny, fenole, produkty naftowe.

 • Nasyca wodę w potrzebne makro i mikroelementy, a pochłania substancje szkodliwe.

 • Działa na wodę bakteriobójczo i przeciwutleniająco.

 • Ekranizuje promieniowanie elektromagnetyczne.


Woda filtrowana szungitem nadaje się do: picia, gotowania, celów kosmetycznych, podlewania roślin czy pojenia zwierząt. Można go stosować w akwariach dla ryb czy przydomowych studniach. Latem szungit oczyści wodę w basenie i oczku wodnym.

Kluczowe znaczenie ma dokładne wymycie kamieni przed użytkowaniem i stosowanie neutralnych pojemników, najlepiej szklanych.

Krzemień


Zdaniem uczonych krzemień jest rzeczywiście mocnym aktywatorem i ma właściwości silnie bakteriobójcze. Woda aktywowana krzemieniem nie psuje się, długo się przechowuje i sama się oczyszcza. Zapobiega rozwojowi mikroorganizmów i bakterii. Od dawien dawna wykładano krzemieniem dno i ściany studni, ponieważ zauważono, że ludzie używający wody z takich studni mniej chorują.


 • Krzem jest doskonałym remedium na osteoporozę.

 • Przeciwdziała przedwczesnemu starzeniu się skóry i włosów, zapobiega przeciw przedwczesnemu zwiotczeniu, zwiększa zdolność do wchłaniania tlenu, oczyszcza z substancji toksycznych. Także wspomaga leczenie stanów zapalnych skóry (szczególnie w okolicy szyi i ust), trądziku (pospolitego i różowatego).

 • Bierze udział w obiegu fluoru, magnezu, glinu. Dzięki swym chemicznym właściwościom tworzy elektrycznie naładowane układy koloidalne, które mają zdolność odsorbowania wirusów i mikroorganizmów chorobotwórczych groźnych dla człowieka.
Sposób użycia kamieni:


Wypłucz kamienie pod bieżącą wodą. Wsyp po 200 g na 3 litry wody. Odłóż na 2-3 dni. Używaj do picia, gotowania, do celów kosmetycznych i innych. wymienić komplet minerałów. Pić co najmniej 3 szklanki dziennie. Około 3 cm wody znad szungitu nie nadaje się do spożycia ze względu na osad. W miarę zużycia, dolewaj nową wodę. Porcję kamieni można używać nawet przez 3 - 6 miesięcy. Co 2 tygodnie przepłucz ją przed dolaniem wody, aby pozbyć się osadu.

Podsumowując:


Szungit zawiera fulereny. Fulereny działają przeciwutleniająco. Gromadzą na swojej powierzchni kilka rodników (szkodliwe zanieczyszczenia: chlor i jego związki, metale ciężkie itp.), które następnie ulegają samozniszczeniu. Oczyszczona w ten sposób woda przywraca jej nieskazitelną strukturę. Staje się biologicznie aktywna, aktywując pracę wszystkich narządów i układów organizmu. Kwarc Górski - harmonizuje wodę, nadając jej strukturę naturalnie stopionej wody. Taka woda jest bardzo miękka, najlepiej przyswajana przez ludzkie ciało. Krzem to pierwiastek życia.


19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page