top of page

DLACZEGO PRESOTERAPIA ODCHUDZA?

1.jpg
fir przed po.jpg

Nadwaga nigdy nie będzie działać na twoją korzyść. Istnieje wiele powikłań zdrowotnych związanych z otyłością, w tym cukrzyca, choroby nerek, nadciśnienie, stłuszczenie wątroby, choroby serca, udar mózgu itp. Poza tym kiedy źle się czujesz w swoim własnym ciele –nie jesteś szczęśliwa!

Utrzymanie wagi w granicach normy jest niezbędne dla zdrowego i szczęśliwego życia. Jest na to wiele sposobów: ćwiczenia, dieta, leki, zioła, suplementy i masaż uciskowy - presoterapia.

Leki nie zawsze działają, i zawsze istnieją efekty niepożądane. Ćwiczenia i dieta to zawsze wspaniały pomysł! Ale co kiedy dieta może okazać się nie lada wyzwaniem, a regularny sport zbyt trudny do pogodzenia z  twoimi wypełnionymi po brzegi terminarzami? Na pomoc przychodzi presoterapia. Jest to relaksująca i ujędrniająca terapia uciskowa do drenażu limfatycznego zaprojektowana, aby wygrać walkę z obrzękami, bólem kończyn, nadwagą, cellulitem i oznakami starzenia się ciała. Dzięki połączonemu zabiegowi z FIR (daleką podczerwienią) efekt zostaje pogłębiony.

Presoterapia może przynieść wyjątkowe rezultaty i natychmiast postawić Cię na nogi. Wszystko, co musisz zrobić, to założyć specjalne mankiety uciskowe z opcją dalekiej podczerwieni i poleżeć w pełnym relaksie i cieple pół godziny.

Prawda jak proste !

Zabieg presoterapii może być doskonałym sposobem na walkę z nadwagą ponieważ masaż  uciskowy powoduje zmianę w twoim ciele na wielu płaszczyznach. Ciągle pojawiają się nowe dowody naukowe na terapeutyczny wpływ masażu na odchudzanie. Masaż pomaga również pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, zredukować cellulit i poprawić trawienie. Dla osób z nadwagą to skuteczny, bezpieczny i odprężający sposób na redukcję masy ciała.

portrait-young-woman-covered-with-white-transparent-fabrik-isolated-pink-background.jpg

Co dzieje się w  twoim organizmie dzięki zabiegowi presoterapii:

01

Utrata Wagi

Badania pokazują, że połączenie terapii masażu z ćwiczeniami daje niesamowite rezultaty. W ciągu jednej sesji możesz w ciągu 24 godzin pozbyć się 0,5kg masy ciała.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, w jaki sposób masaż obniża wagę i zmniejsza obwody ciała.

03

Redukcja Cellulitu

Wiadomo również, że masaż poprawia wygląd skóry przy cellulicie poprzez jej rozciąganie. Cellulit to stan, w którym na udach i pośladkach rozwija się grudkowata tkanka. To tłuszcz podskórny. Cellulit pojawia się, gdy jesz pokarmy bogate w tłuszcze. Odkłada się w komórkach tłuszczowych i rozbudowuje je, co skutkuje przyrostem masy ciała.

Jeśli masaż zostanie zastosowany na obszarach objętych cellulitem, rozbije tłuszcz i zmniejszy jego wygląd, co obniży Twoją wagę i sprawi, że będziesz wyglądać szczuplej.  Według artykułu opublikowanego w International Journal of Women's Dermatology, masaż może redukować cellulit, powodując utratę wagi.

05

Zmniejszenie stresu

Masaż pomaga radzić sobie ze zwiększoną wagą, która jest związana z wysokim poziomem stresu. Masaż znany jest z tego, że sprzyja odprężeniu. Robi to na kilka sposobów. Wytwarza dopaminę i serotoninę w organizmie, co powoduje uczucie szczęścia. Zmniejsza również poziom kortyzolu, który jest wytwarzany w odpowiedzi na stres.

Artykuł opublikowany w International Journal of Neuroscience potwierdza redukcję stresu po masażu. Odnotowano średnio około 31% spadek poziomu kortyzolu, 28% wzrost poziomu serotoniny i 31% wzrost poziomu dopaminy. Gdy jesteś szczęśliwa – mniej jesz i chudniesz.

06

Poprawa Snu

Masaż jest to doskonały sposób na zapewnienie głębokiego relaksu i poprawę krążenia. Może on również znacznie obniżyć poziom stresu, co jak wielokrotnie udowodniono, jest kluczem do dobrego wypoczynku w nocy. Nacisk zwłaszcza w kończynach górnych, okolicach nadgarstka, poprawia wydzielanie melatoniny co ułatwia i  wydłuża sen.

Zła jakość snu może zwiększać uczucie głodu, sprzyjać niekontrolowanemu jedzeniu pod wpływem emocji oraz skrajnie złych nawyków dietetycznych.

W przypadku osób dorosłych wykazano, że sen trwający mniej niż 6 godzin był istotnie związany z większym ryzykiem otyłości! Co ciekawe, wykazano także, że każda dodatkowa godzina snu w grupie osób śpiących mniej niż 5 godzin była związana ze spadkiem BMI o 0,35 kg/m2.

08

Usuwanie Toksyn

Nagromadzenie toksyn z powodu słabego krążenia wiąże się z przyrostem masy ciała. Toksyny mogą wpływać na hormony, takie jak insulina i kortyzol, które biorą udział w metabolizmie. Mogą również uszkodzić zdolność organizmu do spalania tłuszczu, uszkadzając enzymy mitochondrialne, zwiększając w ten sposób masę ciała.

Mogą zmieniać rytm dobowy i zwiększać obciążenie wątroby. Wszystkie te czynniki prowadzą do przyrostu masy ciała.

Masaż poprawia krążenie krwi, które pomagają zredukować poziom toksyn z organizmu. Obniżony poziom toksyn skutkuje mniejszą masą ciała. Pacific College of Health and Science potwierdza jego skuteczność w usuwaniu toksyn.

10

Poprawa Trawienia

Trawienie pokarmu ma kluczowe znaczenie dla utrzymania wagi. Słabe trawienie nie rozkłada odpowiednio pokarmu i powoduje odkładanie się niewłaściwie strawionych składników pokarmu w organizmie, co może powodować przyrost masy ciała. Słabe trawienie pokarmu może być również spowodowane zwiększonym poziomem stresu. Masaż zmniejsza stymulację współczulną i wzmacnia stymulację przywspółczulną, co sprzyja wypoczynkowi i trawieniu.

Ponadto masaż brzucha zwiększa krążenie krwi w żołądku, który uwalnia kwas sprzyjający rozkładowi pokarmu. Masaż pobudza również perystaltykę jelit, która przesuwa pokarm w dół ciała w kierunku jelita.

Według artykułu opublikowanego w Journal Of Intensive Care, masaż poprawia funkcje trawienne u osób. W badaniu wzięło udział 60 osób hospitalizowanych na OIT; objętość zalegającą w żołądku uczestników mierzono po interwencji i 1 godzinie masażu przez trzy dni. Wyniki sugerowały mniejszą objętość zalegającą w żołądku po interwencji niż przed, co stwierdza, że ​​masaż brzucha poprawia trawienie. Masaż poprawia również stan przy biegunkach, wzdęciach, zgadze i zaparciach.

02

Poprawa Krążenia Krwi

Słaby przepływ krwi powoduje gromadzenie się metabolitów odpadów w organizmie, co jest związane z przyrostem masy ciała. Wiadomo, że masaż znacząco poprawia krążenie krwi.

Potwierdza to na przykład badanie opublikowane w The Journal of Complementary and Alternative Medicine. W sumie 28 uczestników otrzymało dziesięciominutowy masaż okolicy łydek. Nastąpił wzrost temperatury, co sugerowało poprawę przepływu krwi. Może to wynikać z nacisku wywieranego na niektóre obszary, które przemieszczają krew przez trudniejsze obszary. 

 Zwiększony przepływ krwi przenosi więcej tlenu i składników odżywczych do narządów ciała i usuwa wszystkie toksyczne metabolity z organizmu przez nerki w postaci moczu. W ten sposób zwiększone usuwanie produktów przemiany materii zapobiega ich gromadzeniu się w organizmie, zmniejszając tym samym szansę na przybranie na wadze.

04

Zmniejszenie Apetytu

Kilka rodzajów badań pokazuje, że zwiększony poziom stresu wiąże się z przyrostem masy ciała. Może to być skorelowane ze wzrostem apetytu lub reakcjami emocjonalnymi. Artykuł opublikowany w 2009 roku sugeruje, że zwiększony poziom lęku i stresu jest powiązany z nadmierną podażą jedzenia, która zwiększa wagę.

Kortyzol jest zwykle wytwarzany w organizmie podczas stresu. Ale jego nadprodukcja może negatywnie wpłynąć na organizm. Zwiększa apetyt, co prowadzi do przejadania się. Jest to związane z odkładaniem się tłuszczu w okolicy brzucha. Zarówno zwiększony apetyt, jak i odkładanie się tłuszczu są związane z przyrostem masy ciała.

Artykuł opublikowany w Journal of Neuroscience sugeruje, że masaż obniża poziom kortyzolu w organizmie. Zmniejszenie poziomu kortyzolu z kolei obniża apetyt, zmniejsza gromadzenie się tłuszczu i stres, co pomaga obniżyć wagę.

07

Zwiększenie Metabolizmu

Powolny metabolizm spala tylko kilka kalorii, co oznacza, że ​​więcej tłuszczu gromadzi się w organizmie, co powoduje przyrost masy ciała. Z drugiej strony przyspieszony metabolizm oznacza zwiększone zużycie energii przez organizm, co pomaga spalić dodatkowe kalorie. Masaż poprawia krążenie krwi.

 

Zwiększony przepływ krwi powoduje zwiększoną wymianę materiałów (składników odżywczych) i tlenu między komórkami krwi a tkankami ciała, zwiększając w ten sposób metabolizm.

Pozwala mięśniom spalić więcej kalorii. Dzięki masażowi możesz jeść swoje ulubione potrawy bez obaw o przybranie na wadze.

Badanie opublikowane w Journal of Pediatric potwierdza fakt, że masaż zmniejsza odkładanie się tłuszczu. Dwadzieścia dwa niemowlęta (12 chłopców i 10 dziewczynek) otrzymało masaż lub opiekę kontrolną. Wyniki wskazują, że masaż ogranicza odkładanie się tłuszczu u niemowląt płci męskiej.

09

Zwiększa Elastyczność

Restrykcyjne ruchy i mniejsza elastyczność skutkują zmniejszoną wydajnością podczas ćwiczeń, ograniczając spożycie kalorii i wyniki odchudzania. Może to wynikać z wielu przyczyn. Jednym z powodów jest napięcie mięśni. Ale tutaj masaż również rozwiązuje twój problem.

Masaże zmniejszają ból mięśni i pomagają organizmowi pozbyć się produktów przemiany materii. Manipuluje tkankami miękkimi ciała i podnosi temperaturę ciała. Zmniejsza obrzęki i pomaga przełamać przyczepność. Rozciąga tkanki ciała i łagodzi napięcie, zwiększając w ten sposób zakres ruchu i elastyczność. Zwiększona elastyczność mięśni pozwala na lepsze wykonywanie ćwiczeń, co wiąże się z redukcją masy ciała.

Artykuł opublikowany w czasopiśmie naukowym Journal of Physical Therapy potwierdza, że ​​masaż korzystnie wpływa na zwiększenie zakresu ruchu. W badaniu wzięło udział 237 uczestników korzystających z masażu leczniczego . Odkrycia sugerują lepszy zakres ruchu barku, zwłaszcza odwodzenie i zginanie.

~~

Daleka Podczerwień

Nasza maszyna do presoterapii wykorzystuje również technologię dalekiej podczerwieni FIR, która wnikając w tkanki rozpuszcza tłuszcz, pobudza krążenie krwi i produkcje kolagenu, odżywia komórki, regeneruje mięśnie i pomaga zniwelować blizny.

Po zabiegu całe ciało będzie odświeżone i pełne energii. Specyfika technologii FIR polega na tym, że zanim ty poczujesz ogrzanie samej powierzchni skóry, zostają początkowo rozgrzane wewnętrzne część ciała, która znajdują się ok 4 cm nawet do 7cm pod powierzchnią.

Jest to wspaniałą wiadomością, ponieważ to tam znajdują się oporne złogi tłuszczu i główne naczynia krwionośne.

PODSUMOWUJĄC:

Jak widzisz presoterapia z FIR to najnowocześniejszy, bezbolesny zabieg, mający na celu udrażnia przepływ limfy, poprawę krążenia krwi i pogłębienie detoksykacji. To zupełnie nowe rozwiązanie do usuwania obrzęku tłuszczowego i cellulitu i jestem dumna, że mój gabinet , może zaoferować ten cudowny zabieg.

Oczyść swoje ciało, popraw drenaż limfatyczny, popraw krążenie i pozbądź się cellulitu. Presoterapia jest czymś w rodzaju cudownego zabiegu upiększającego i staje się coraz bardziej popularna wśród zapracowanych osób, które każdego dnia muszą wyglądać i czuć się jak najlepiej. I pamiętaj presoterapia ma zastosowanie zarówno kosmetyczne, jak i lecznicze.

bottom of page