top of page

Zyskaj ogromną ilość wiedzy o stanie twojego organizmu i dowiedz się jak lepiej żyć.

Dlaczego Ecomedica to wyjątkowe miejsce:

Nasz gabinet medycyny naturalnej, który dzięki połączeniu interdyscyplinarnej wiedzy medycznej, wnikliwej i kompleksowej praktyki diagnostycznej oraz holistycznego podejścia do zdrowia naszych podopiecznych oraz wysokich standardów pracy stał się wyjątkowym miejscem na mapie Kielc. 

diagnostycznytangram1.jpg

Po pierwsze:
kompleks
owa diagnostyka obciążeń organizmu

Diagnostyczny tangram EcoMedica to zbiór kilku ważnych elementów, których połączenie daje skuteczną wykrywalność Twoich obciążeń organizmu:

  • Medycyna Analityczna z analizą Twoich wcześniejszych badań,

  • Informodiagnostyka za pomocą odpowiednich urządzeń w poszukiwaniu prawdopodobieństwa wystąpienia pasożytów, bakterii, wirusów, toksyn i substancji alergizujących,

  • Holistyczne spojrzenie na cały organizm,

  • Wywiad dietetyczny z pomiarem BMI,

  • Psychosomatyka (czyli wpływ czynników tj. stres, środowisko i osobowość),

  • Empatia do twoich odczuć z poważnym podejście do poszukiwanej przyczyny ukrytych problemów,

  • oraz odpowiednia ilość czasu poświęconego dla Ciebie i twoich dolegliwości,

  • TONY wiedzy prozdrowotnej.

Wszystko to daje nam kompleksowy obraz o obciążeniach twojego organizmu patogenami i toksynami, niedostatecznej podaży witamin i minerałów oraz o ukrytych trendach chorobowych, które mogą z czasem rozwinąć się i  uwidocznić jeśli nic nie zmienisz w podejściu do swojego zdrowia już teraz. 

Po drugie:
skuteczne
terapie naturalne

health-medical-healthcare-health.jpg

Terapia Holistyczna 

Każdy człowiek jest wyjątkowy więc w świetle tego, terapia dla każdego jest dostosowana do indywidualnych czynników powodujących jego zły stan zdrowia. Istotną częścią konsultacji holistycznej jest edukacja w zakresie promowania zdrowego trybu życia, samoopieki, profilaktyki i unikalnych czynników wpływających na jego witalność i homeostazę.

Dobór odpowiedniej suplementacji

Chociaż suplementy diety są dostępne bez recepty, istotnie ważny jest ustalenie, które suplementy żywności i zioła są dostosowane bezpośrednio do twoich potrzeb oraz nie powodują interakcji z innymi lekami które zażywasz. „Uniwersalny” zestaw witamin i minerałów nie zawsze rozwiązuje problem niedoborów i prowadzić również do nadmiaru niektórych składników.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat suplementacji przy Twoich dolegliwościach, prawdopodobnych niedoborach  oraz jeśli chcesz opracować indywidualny protokół i strategię suplementacji, dawki, połączenia oraz godziny ich przyjmowania dostosowane do twojego codziennego życia  - zapisz się na konsultację.

pobrane.jpg

To nie magia, to czysta fizyka.

Żywe komórki składają się z jonów, polarnych lub naładowanych cząsteczek, błon i organelli, reagują na pola elektryczne i prądy, często same je generując.

Choć gołym okiem wykrywamy tylko składnik świetlny terapia wykorzystuje głównie elektromagnetyczne pola oscylacyjne, których działanie ma charakter czysto fizyczny, a ich działanie na poziomie komórkowym jest badany przez bioelektrodynamikę.

czytaj więcej

healy 1_edited.jpg

Urządzenia przenośne oferują skuteczną terapię częstotliwościową, która zapewnia niesamowite korzyści dla chorób przewlekłych, równowagi organizmu, kontroli wagi, pomocy w zasypianiu, łagodzenia bólu i wielu innych.

Możesz u nas wypożyczyć urządzenia, a po krótkim przeszkoleniu i dostosowaniu programów korzystać z niego samodzielnie we własnym domu. 

czytaj więcej

1.jpg

Drenaż limfatyczny - presoterapia

Presoterapia czyli automatyczny drenaż limfatyczny jest najbardziej kompleksowym rozwiązaniem dla wszystkich chcących zadbać o swoje ciało, zarówno z zewnątrz (sylwetka, skóra), jak i wewnątrz (oczyszczanie z toksyn, poprawa krążenia). Dzięki różnym programom, umożliwia wykonanie nie tylko delikatnego zabiegu drenażu limfatycznego, ale też głębokiego masażu wpływającego na mięśnie. Dodatkowo termoterapia FIR poprawia krążenie krwi i rozluźnia mięśnie, a także przyspiesza pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Z kolei elektrostymulacja EMS pomaga w treningu mięśni i ujędrnia skórę, a także spala kalorie. Z tego względu jest doskonały dla sportowców i dla osób cierpiących z powodu ciężkich, zmęczonych nóg.

DETOX SAUNA.jpg

Detox jonowy

Detoksykacja za pomocą jonowej kąpieli stóp pomaga  wszystkim systemom i procesom organizmu funkcjonować poprawnie dzięki usunięciu metali ciężkich, rozpuszczalników, pestycydów, metabolitów polekowych i innych substancji. Zabieg ten sprawdza się również jako dodatek do innych terapii, które mogą mieć większy wpływ na twoje zdrowie.

BIORESONANCE_PIC_COPY-1024x540.jpg

Dla ułatwienia przy wyborze odpowiednich metod przygotowaliśmy dla Państwa
ofertę kompleksowych PAKIETÓW dostosowanych do intensywności Twoich dolegliwości i informacji jakie chcesz uzyskać o swoich trendach zdrowotnych, obciążeniach i zaburzeniach.

rozmowy na telefony

Stały kontakt i kontrola postępów terapii

Jesteśmy w ciągłym kontakcie z klientem. Nie pozostawiamy go po wizycie samemu sobie. W razie pytań zawsze może się z nami skontaktować i rozwiać swoje wątpiwości odnośnie terapii, postępowania prozdrowotnego i polecanej suplementacji.

dietetyk

Po trzecie:
nasze standardy

Aby zachować wysoki standard bezpieczeństwa i jakości usług, 
spełniamy wiele wymogów i zasad: 

STANDARD
BEZBOLEŚNIE
SUPLEMENT
ZDROWIE
DOKUMENTACJA
medical-vector-free-icon-set-05.png
BADANIA

Wysoki standard opieki – zajmie się tobą wykfalifikowany, przeszkolony i doświadczony terapeuta. Ukończyłam Uniwersytet Medyczny; nie jest mi obca patofizjologia, medycyna analityczna, mikrobiologia, parazytologia, farmakologia (w tym interakcje leków),  toksykologia, dietetyka. Przeszłam wiele kursów i szkoleń medycyny integracyjnej. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje z terapii naturalnych i medycyny komplementarnej u wielu czołowych polskich  i światowych ekspertów z tej dziedziny. Poświęcam wiele czasu na przeanalizowaniu czy nowinki zdrowotne są potwierdzone badaniami naukowymi i jakie efekty przynoszą w terapiach poszczególnych dolegliwości.

Bezinwazyjność metod - W naszym gabinecie stosujemy bezbolesne, nieinwazyjne metody, nieuszkadzające zewnętrznych barier ciała klienta, bez fizycznej  (w skrócie: bez kłucia)  ingerencji w ciele.

Jakość i bezpieczeństwo suplementacji - Terapie obejmują szeroką gamę produktów botanicznych i odżywczych, takich jak suplementy ziołowe i dietetyczne w tym witaminy i minerały. Dwie główne obawy dotyczące bezpieczeństwa suplementów diety to możliwość interakcji z zażywanymi lekami i skażenia suplementów. Niezbędna wiedza medyczna, farmaceutyczna oraz studia podyplomowe z zakresu interakcji suplementów diety z lekami ułatwia mi jako terapeucie dobór terapii i dawki dla każdego klienta  indywidualnie. W naszym gabinecie stawiamy wysokie wymagania wszystkim polecanym przez nas produktom. Wybieramy tylko te, które spełniają wiele norm bezpieczeństwa, posiadają ugruntowaną pozycje na rynku krajowym i międzynarodowym, z certyfikatami jakości i badaniami naukowymi. Muszą być ewidencjonowane w rejestrze Głównego Inspektoratu Sanitarnego, o maksymalnej przyswajalności, czystym składzie, możliwe jak najbardziej naturalne i ekologiczne.

Życie i zdrowie klienta na pierwszym miejscu - zawsze współpracujemy z medycyną konwencjonalną, dla dobra klientów nigdy jej nie wykluczamy z terapii oraz bezpiecznie dostosowujemy terapię do przyjmowanych dotychczas leków i zabiegów. Współpracujemy ze wszystkimi innymi gałęziami nauk medycznych, gdy jest to właściwe kierując do nich w celu pogłębienia diagnozy lub nagłego leczenia.

Wszystko jasne i klarowne - spisujemy listę, dostosowanych do twojej terapii uzupełniającej, suplementów diety, które zawsze możesz pokazać swojemu lekarzowi prowadzącemu w celu wyeliminowania interakcji lekowych. 

Kontakt - Jesteśmy w ciągłym kontakcie z klientem. Nie pozostawiamy go po wizycie samemu sobie. W razie pytań zawsze może się z nami skontaktować i rozwiać swoje wątpiwości odnośnie terapii, postępowania prozdrowotnego i polecanej suplementacji.

Coraz więcej dowodów naukowych - chociaż terapeuci i firmy promujące terapie komplementarne często opierają się na relacjach z indywidualnych doświadczeń osób, które twierdzą, że terapia im pomogła, dla naukowców to za mało, by cokolwiek udowodnić. Jednak w dzisiejszych czasach, w obliczu braku pomysłu medycyny w stosunku do leczenia przyczyn (a nie tylko gaszeniu objawów) większości chorób przewlekłych coraz więcej badań naukowych finansowanych jest dla potwierdzenia działań prozdrowotnych wielu ziół, witamin, minerałów, oraz terapii z grupy medycyny uzupełniającej. 

kontakt
bottom of page