top of page
Image by Pawel Czerwinski

Rzuć to na zawsze!

Najwyższa pora pożegnać się z destrukcyjnymi nałogam!!!

Papierosy zawierają w sobie około 4000 substancji chemicznych, z czego już 40 jest oficjalnie uznawane za rakotwórcze!!

 Wielu chorobom i konsekwencjom palenia papierosów da się zapobiec - po prostu rzuć TO już dziś!

Dasz radę bo my Ci pomożemy!

Prawda o paleniu:

Wiesz, że palenie jest dla ciebie złe. To jest dobrze znana sprawa od dziesięcioleci. 
W wyrobach tytoniowych nie ma bardziej niebezpiecznych toksyn, od acetonu i smoły po nikotynę i tlenek węgla. Substancje, które wdychasz, wpływają nie tylko na płuca. Mogą wpływać na całe twoje ciało.
Śmiertelność palaczy jest trzykrotnie wyższa niż wśród osób, które nigdy nie paliły. 

Oto powszechne mity o paleniu:

 

MIT1 : Okazjonalne palenie mi nie zaszkodzi 

Ludzie, którzy palą tylko kilka dni w tygodniu lub tylko na niektórych spotkaniach towarzyskich, czasami myślą, że unikną ryzyka. Bzdura! Wiemy, że każdy papieros, który palisz, wyrządza ci szkody. Nie ma bezpiecznego poziomu narażenia na dym tytoniowy. Nawet stosunkowo niewielkie ilości uszkadzają naczynia krwionośne i zwiększają prawdopodobieństwo krzepnięcia krwi. To uszkodzenie powoduje zawały serca, udary, a nawet nagłą śmierć. Wiemy, że palenie zaledwie jednego do czterech papierosów dziennie podwaja ryzyko śmierci z powodu chorób serca. 
 

 MIT 2 : „Light” papierosy są bezpieczniejsze.

Papierosy wykonane z różnych filtrów, papieru lub mieszanek tytoniu były kiedyś oznaczane jako light, ultralekkie lub łagodne. Więc niektórzy ludzie je kupili, myśląc, że są dla ciebie lepsze. Badania pokazują, że lekkie papierosy nie są zdrowsze i pod wieloma względami produkty te były wytwarzane i sprzedawane w sposób, który wprowadzał w błąd.

MIT 3: Za późno, żebym przestał. 

Nawet jeśli paliłeś przez całe życie, warto przestać.

„Jeśli rzucisz palenie w każdym wieku, poprawisz swoje zdrowie i jakość życia” – mówi dr Dorothy Hatsukami, dyrektor programów badań nad tytoniem na University of Minnesota. Od razu zmniejszy się tętno i ciśnienie krwi, a płuca zaczną lepiej pracować. Rzucenie palenia daje Twojemu organizmowi szansę na wyleczenie szkód wyrządzonych przez palenie. Korzyści te zostaną zrealizowane niemal natychmiast po tym, jak rzucisz palenie.

Po roku prawdopodobieństwo wystąpienia choroby serca spada o połowę w porównaniu z palaczem. Po 5-15 latach Twoje szanse na udar będą równe prawdopodobieństwu niepalącego.

MIT 4:E-papierosy to zdrowy wybór
Amerykański chirurg stwierdził, że aerozol w e-papierosach może zawierać szkodliwe chemikalia, w tym nikotynę, ultradrobne cząsteczki, które można wdychać do płuc, aromaty związane z chorobami płuc i metale ciężkie. Nie ma bezpiecznego sposobu na palenie. Zastąpienie papierosa cygarem, fajką lub fajką wodną nie pomoże ci uniknąć zagrożeń dla zdrowia. Papierosy zawierają około 600 składników, z których wiele można znaleźć również w cygarach i fajkach wodnych. Według American Lung Association, kiedy te składniki spalają się, generują ponad 7000 chemikaliów. Wiele z tych chemikaliów jest trujących, a co najmniej 69 z nich ma związek z rakiem.

MIT 5: Palenie nie jest takie złe, jeśli to moja jedyna wada.

Nawet jeśli ćwiczysz, jesz owoce i warzywa lub w inny sposób dbasz o siebie, nadal nie możesz palić. Sprowadza się to do tego, że każdy papieros, który palisz, wyrządza ci szkody. To główna przyczyna chorób i zgonów, którym można zapobiec. Najlepszym sposobem na zmniejszenie ryzyka związanego z paleniem jest całkowite rzucenie palenia, a nie więcej ćwiczeń i lepsze jedzenie.

 

Powody dlaczego warto rzucić palenie

jak działa palenie.jpg
cigarette-gd2205e589_1280.png

Nasza Terapia

Image by Joyce McCown

Konsultacja holistyczna i indywidualne dostosowany protokół

Przy pierwszym spotkaniu musimy się poznać. Dowiedzieć się wiecej o problemie, trybie życia i oczekiwaniach. Konsultacja to:

  • Holistyczny, pogłebiony wywiad odnośnie objawów,

  • przedstawienie zaleceń dietetycznych,   suplementacji, trybu życia

  • dostosowanie częstotliwość zabiegów,

  • ocena skuteczności terapii i oczekiwań,

  • omówienie i weryfikacja przeciwskazań,
    omówie szczegółowo tzw. zjawiska Herxów

  • czas poświęcony tylko Tobie i odpowiedź na wszystkie Twoje pytania.

więcej

IMG_1894.jpg

Terapii antynikotynowej metodą biorezonansu może być poddawany każdy palacz niezależnie od stażu palenia i ilości papierosów wypalanych dziennie. Jest ona bezbolesna, bezinwazyjna, nie ma skutków ubocznych. W terapii tej wykorzystuje się istniejące w organizmie człowieka i wokół niego drgania elektromagnetyczne (biosygnały). Przed przystąpieniem do zabiegu należy zapalić papierosa, który umieszczony zostaje w aparacie. Osoba poddawana terapii podłączana jest do urządzenia poprzez specjalne elektrody. Po włączeniu odpowiedniego programu na aparaturze, w organizmie zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego. Skuteczność metody jest bardzo imponująca. Do całkowitego wygaszenia głodu nikotynowego dochodzi zazwyczaj w ciągu 12 godzin po zabiegu.
Już po pierwszym zabiegu 90% osób przestaje palić bezterminowo. U pozostałych 10% następuje wyraźne zmniejszenie głodu nikotynowego ale do osiągnięcia pełnego efektu potrzebne są jeszcze 1-2 przypominające zabiegi.
Po biorezonansowej terapii antynikotynowej znalezienie się w otoczeniu innych osób palących nie powoduje odnowienia głodu nikotynowego, ale niestety już nawet jeden wypalony papieros może zniweczyć efekty zabiegu i najczęściej przyczynić się do powrotu do nałogu.

więcej

Naturalne materiały kosmetyczne

Oczyszczanie i Regeneracja

Odpowiednia suplementacja jest kluczowa podczas oczyszczania organizmu.  Niezmiernie ważna jest również kolejność przeprowadzanych etapów protokołu.​

Podstawą bezpiecznego i skutecznego oczyszczania jest ustalenie, które suplementy żywności i zioła są dostosowane bezpośrednio do twoich potrzeb oraz nie powodują interakcji z innymi lekami, które zażywasz. Dobrać należy również dawkę preparatu i czas jego przyjmowania.

Wszystkie substancje  polecane w naszym gabinecie pochodzą ze sprawdzonego źródła, mają międzynarodowe certyfikaty jakości, a dobór ich opiera się na badaniach naukowych. 

Dowody na skuteczność metody biorezonansowej w rzucaniu palenia: badanie pilotażowe

"..po leczeniu wskaźnik sukcesu w grupie verum różnił się znacząco od wyników w grupie placebo. Również subiektywny stan zdrowia po leczeniu i subiektywna ocena skuteczności, badana po 1 tygodniu, była istotnie bardziej pozytywna wśród uczestników w grupie aktywnej terapii biorezonansowej niż wśród osób w grupie placebo. Nie zaobserwowano działań niepożądanych.

Wniosek: Zgodnie z wynikami tego pilotażowego badania, terapia biorezonansowa jest klinicznie skuteczna w rzucaniu palenia i nie wykazuje żadnych niepożądanych skutków ubocznych."

Pihtili A, Galle M, Cuhadaroglu C, Kilicaslan Z, Issever H, Erkan F, Cagatay T, Gulbaran Z. Evidence for the efficacy of a bioresonance method in smoking cessation: a pilot study. Forsch Komplementmed. 2014;21(4):239-45. doi: 10.1159/000365742. Epub 2014 Aug 5. PMID: 25231565.

link do artykułu

Dowody na skuteczność metody biorezonansu w rzucaniu palenia w literaturze naukowej:

bottom of page